Cisza i spokój

... panowały w Motown przy okazji zamknięcia okna transferowego. Tyczy się to z resztą większości drużyn. Wobec, zaostrzających się w przyszłym sezonie, restrykcji wydatkowych w trzecim roku nowej umowy zbiorowej, większość drużyn powstrzymało się od przejmowania długoterminowych kontraktów. W rezultacie Josh Smith pozostał w Atlancie, a Paul Millsap i Al Jefferson w Salt Lake City. Za to kończące się kontrakty, młodzi gracze na niskich umowach i wybory w drafcie okazały się zbyt cenne, żeby je wymieniać. Will Bynum, Jason Maxiell i Charlie Villanueva, który zrealizuje opcję gracza na przyszły rok, pozostali w Detroit. Nie możemy narzekać, bo w rzeczywistości nie było ich na kogo i co wymieniać. Tym samym, Joe Dumars nawiguję drużynę w kierunku draftu, w którym w zasięgu Detroit powinno być kilku pasujących graczy, i co ważniejsze, rynku wolnych agentów. Nie będzie to sezon zbyt bogaty w graczy obwodowych. Dlatego, o ile Dumars nie zdecyduje się użyć wymiany w celu pozyskania klasowego zawodnika na kontrakcie (Danny Granger, Luol Deng?), powinien zachować solidny margines swobody finansowej na przyszłe wydatki. Tom Gores dał trzy lata na stworzenie "contendera", cokolwiek miał na myśli. Stabilna sytuacja klubu, sztab nowozatrudnionych specjalistów, łącznie z ekspertami od pułapu płacowego i wypowiedzi samego Joe Dumarsa każą przypuszczać, że nie będzie powtórki z roku 2009. Dobre i szczęśliwe wybory w drafcie w ostatnich latach dały podstawę. Pozyskanie Jose Calderona w ostatnim roku kontraktu to już wyraźny krok w stronę przebudowy. Inwestycje w lecie 2013 i draft muszą być przełomem, dzięki któremu ta drużyna zacznie częściej wygrywać, da sobie szansę rozwoju, a finansowo wciąż będzie zdolna dokonać kolejnych inwestycji. Jedną z głównych będzie podpisanie nowej umowy z Gregiem Monroe w roku 2014. Mam nadzieję, że wtedy Monroe i my wszyscy będziemy widzieli, że Pistons mają przed sobą jasną przyszłość.

2 komentarze:

  1. Wyniki może do dupy, ale nareszcie B. Knight gra jak z nut. Poczekajmy jeszcze pare meczy, jeżeli będzie grał na zbliżonym poziomie do tych 3 ostatnich spotkań to będzie oznaczać że ta pozycja jest dla niego.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Podoba mi się postawa Knighta, nawet jak ma problemy na boisku. Mam nadzieję, że zachowa koncentrację i motywację, jeżeli w przyszłym sezonie będzie wchodził z ławki. Bo wzmocnienia na owodzie wydają mi się nieuniknione. Knight i Singler są spoko, a ich pracowitość budzi szacunek. Jednak Tłoki muszą mieć więcej opcji.

      Usuń